Babamasszázs, ahogy mi ajánljuk
Eleinte a babák mozdulatai ösztönösek, testtartásuk a magzati helyzethez hasonló. Ennek megfelelően az első hetekben inkább csak masszírozzuk, ne erőltessük a mozgatásokat, azokat folyamatosan építsük be a folyamatba. Az izmok a korral fokozatosan lazulnak, így nyújtózni kezd, kezeivel és lábaival rúgkapálni kezd. Ebben az időszakban már nagyobb szerepet kap a babamasszázs.
A babamasszázs 10-15 percig testrészenként végezzük. Eleinte néhány simogató mozdulattal kell megnyugtatnunk a babát.
- FEJ: Tenyerünkben kell megfogni a baba fejét és hüvelykujjunkkal a homlok felső részét kell először simogatni. Enyhe nyomást kell kifejteni az ujjunkkal. A mozdulatokat mindig a halántékon kell befejezni. Főbb irányok: orrnyeregtől a járomcsont felé, a homlok vonala, orrnyeregtől a szemöldök vonalán, állon a száj vonalánál, állcsúcson és alatta.
- TEST: A hátára fektetett baba testén körkörös mozdulatokat írunk le a szegycsonttól indulva a vállakon áthaladva. Háromszor, négyszer meg kell ismételni.
- KAR: Egyik kezünkkel megfogjuk a baba karját és enyhe ujjnyomással végighaladunk a belső és külső oldalán. Ezt követően pedig a tenyerünk nyomásával haladunk végig a karokon.
- KÉZ: A csuklótól indulva az ujjak végéig egyesével enyhe ujjnyomással végighaladunk a belső és külső oldalakon egyaránt. Végül a tenyeret simítjuk végig többször.
- HAS: Először két kézzel köröket, majd váltott kézzel holdat és napot formálva simítjuk végig a pocakját.
- LÁB: Belső és külső oldalán végzünk nyomkodó mozdulatokat a lábon, majd a talpat simítjuk át.
- HÁT: A gerinc melletti két vonalat kell végignyomkodni, majd körkörös mozdulatokkal enyhe nyomással masszírozzuk végig a hátát.